آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز6
mod_vvisit_counterدیروز83
mod_vvisit_counterاین هفته214
mod_vvisit_counterهفته قبل442
mod_vvisit_counterاین ماه1255
mod_vvisit_counterماه گذشته2597
mod_vvisit_counterکل بازدیدها347649

بازدیدکننده جاری : 2
آدرس آی پی : 54.156.93.60
,
امروز : 20, سبتامبر, 2017

راهنمای خرید مودم

1.مودم ADSL با پورت USB : این مودم ها بیشتر برای کاربران خانگی می باشد که فقط یک سیستم دارند.

 
2.مودم ADSL با پورت Ethernet : این نوع مودم بیشتر مورد استفاده  کاربران خانگی هست که یک سیستم دارند و مایل هستند مودمشون رو به یک کارت شبکه متصل کنند.با این نوع مودم میشود اینترنت روبین دو تا N کامپیوتر به اشتراک گذاشت.


3.مودم/ روتر ADSL با پورت Ethernet : این نوع مودم ها بیشتر برای افراد حرفه ای می باشد که قصد دارند یه شبکه ی کوچیک راه اندازی کنند.این مودم هاقابلیت NAT کردن یوزر های رو دارند و نیازی نیست ویندوز رو برای NAT کردن کاربران شبکه تنظیم کنید.از دیگر ویژگی های این مودم ها سیستم امنیتی قدرتمند می باشد.


4.مودم/ روتر ADSL بی سیم(Wireless) : این نوع مودم دقیقاً مشخصات مودمهای ردیف ۳ رو دارند و تنها مزیتشون داشتن فقط یک Access Point است تا بتواند به کاربرانی که کارت شبکه ی Wireless دارند هم سرویس بدهد.قیمت این مودم ها تقریباً دو برابر مودمهای ردیف ۳ می باشد(فقط به خاطر داشتن یه Access Point).


نکته: به مودم/روتر های ADSL ،روتر ADSL هم گفته میشود.مودم های ردیف ۳ و ۴ بسته به تعداد پورت Ethernet قیمت های متفاوتی دارند،مثلاً مودم های تک پورت با مودم های ۴ پورت حدود ۲۰ تومان تفاوت قیمت دارند که ارزش هزینه کردن رو هم دارند.
اغلب کاربران ADSL در ایران از مودم های D-Link ، COMTREND وASUS استفاده میکنند.


توجه: برای هر نوع مودمی اعم از USB، اترنت، روتردار و … نیاز به اسپلیتر (میکروفیلـتر) دارید.
میکروفـیلتر چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
یک دستگاه کوچک هست برای خذف noise
گاهی اوقات نصب تجهیزات ADSL باعث به وجود آمدن noise در صدای تلفن ها میشود که برای بر طرف کردن نویز از Micro Filter استفاده میکنند. بنابراین میکروفـیلتر را قبل از دستگاه تلفن خود قرار دهید، قسمت LINE به سمت پریز تلفن و قسمت PHONE هم به گوشی ت

لفن متصل شود.

 

 

 

 

 

چهارشنبه, 29 شهریور 1396